با استفاده از اینترنت هوشمند اوکسین ادز شما می‌توانید در هر زمان از شبانه‌روز و بدون نیاز به شناسه‌ی کاربری و کلمه عبور و با بهترین سرعت و کیفیت ممکن به اینترنت وصل شوید

 

 

 

ارتش اتریش از سال ۱۹۶۰بدنبال سلاحی بود تا آن را جانشین سلا فال بلژیکی مورد استفاده ی خود کند.کار طراحی و ساخت سلاح مذکور به کار خانه ی اشتایر سپرده شد چرا که تا آن زمان ۳تن از طراحان سر شناس سلاح کشور اتریش یعنی هرست وسپ و کارل واگنر و کارل موسر در این کارخانه مشغول بودند.
سلاح مورد نظر در سال ۱۹۷۷ طراحی وساخته شد و با نام STG.77 به ارتش اتریش تحویل داده شد. و تولید انبوه ان در سال ۱۹۷۸ آغاز شد.هنوز یک ماه از تولید این اسلحه نگذشته بود که صدها هزار قبضه ازآن توسط کشور های استرالیا ...عمان...عربستان...زلاندنو... ایرلند...مالزی و همین طور گارد ساحلی امریکا پیش خرید شد.

 

 

همانطور که در تصویر بالا میبینید این سلاح مدل هاو کالیبرهای مختلفی دارد.. 
 

 

مشخصات فنی: بدنه ی این سلاح تماما از جنس آلومینیوم تزریقی ساخته شده و با نوارهای فولادی تقویت شده. عملکرد گلنگدن این سلاح چرخشی و بسته AUG به واسطه ی نیروی گاز باروت صورت میگیرد. پیستون گاز این سلاح از نوع کورس کوتاه است. حفاظ ماشه آنقدر بزرگ هست که میتوان تمام انگشتان دست را در آن قرار داد.. همچنین برگه ی ناظم آتش به صورت صلیبی و ۳ نوع ضامن..تک تیر...رگبار میباشد...  

البته اگر ماشه را تا نصف کورس فشار دهید به صورت تک تیر و اگر تمام ماشه را به عقب بکشید به صورت رگبار خواهد بود. و همینطور دکمه ی آزاد کننده ی خشاب در پشت خشاب و در پایین قنداق قرار دارد.که در تصویر پایین یک مورد را مشاهده میکنید. 
 

کالیبر:۵.۵۶ یا ۹ میلیمتر لوگر در مدل SMG
مکانیزم مسلح شدن: فشار غیر مستقیم گاز باروت.
نوع گلنگدن: چرخشی
نواخت تیر:۶۵۰ تیر در دقیقه
برد مفید: ۴۵۰-۵۰۰ متر
وزن: ۳.۸ کیلوگرم   

(البته فشار گاز باروت به صورت کم فشار و فشار متوسط برای انداختن تیر و پر فشار برای پرتاب نارنجک تفنگی آن است.) 
 

 

  

 

 

نمای برش خورده ی سلاح و مشخصات آن: